Cam Cephe Kaplama Modelleri

Cam Cephe Kaplama Modelleri

Cephe kaplama modelleri arasında önemli bir grubu da cam cepheler oluşturuyor. Cam cepheler hem dış görünüş bakımından daha şık bir görüntü sağlaması hem de galvanizli metalden üretilmesi yönüyle binalara daha sağlam bir özellik olarak bulunuyor. Bu konuda profesyonel yetkinlik anlamında hizmet vermeyi sürdüren Omak Paslanmaz firması, cam cephe kaplama modellerini İstanbul’un Sancaktepe semtinde yer alan iş yerinden tüm Türkiye’ye yaygın olarak ulaştırıyor. Bu Türkiye geneli hizmet anlayışıyla özellikle cephe kaplama konusundaki hünerlerini de birer birer ortaya sermiş oluyor.

Cam Cephe Kaplamada Süreç Nasıl Başlıyor?

Bir yapının dış cephesinin cam kaplama olarak kararlaştırılmasının ardından gerekli teknik süreçlerin pratik safhası başlıyor. Öncelikle esneyip bükülebilen, şekillenebilen alüminyum ham maddesi olarak galvanizli çelikler gerek düşey gerekse yatay olarak tespit edilip ardından sabit contalar yardımıyla iskeleti oluşturuluyor.

Daha sonra bina cephesinin cam kaplama ile giydirilmesinde dış etkenlerden korunması amacıyla derzler, freze makineleri yardımıyla profillendirilmesi sürecine başlanıyor. Bu süreç teknik anlamda en fazla üzerinde durulan bir süreç olup cephenin dört tarafının kapatılıp galvaniz metalden sac ile kapatılmasıyla sağlanıyor. Bu da yalıtım aşamasının bir önemli boyutu olarak karşımıza çıkıyor.

iş merkezi dış cam cephe kaplama

Cam Cephe Kaplama Modellerinin Özellikleri

Cam cephelerin sahip oldukları teknik özellikler arasında şunlar sıralanabilir:

1. Galvanizli sac metal kullanılarak oluşturulduğundan dekoratif bir yüzey sağlanarak saydam bir kristal görüntü oluşur.
2. Yalıtımda üstün teknik gelişmeler kullanıldığından kesinlikle ama kesinlikle ısı ve ışığı geçirme konusundaki yalıtım tekniği son derece önem taşır.
3. Özellikle büyük işletmelerin dış cephe kaplamalarında tercih edilerek binaya abidevî bir görünüm kazandırır.

Burada yer alan teknik ve fiziksel özellikleri de açıkça gösterir ki; cam cephe kaplama modellerinin sadece işlevsel yönü bulunmamaktadır. Bunun yanında görsel zenginliği de beraberinde getiren son derece önemli bir dış cephe kaplamasını oluşturmaktadır. Oluşturduğu bütün bu nitelikler de bir arada düşünüldüğü zaman etkili bir cephe profilinin meydana gelmiş olduğu da açık seçik bir biçimde görülebilmektedir. İç dekorasyonda öne çıkan nitelikleri bakımından son derece üstün özellikleri taşımaya devam eden cam cephe modelleri günümüzde pek çok iş yerlerinde kullanılmaktadır.

13 Kasım 2017
1.223 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?