Cam Korkuluk

Cam Korkuluk

Cam Korkuluk

Yeni nesil inşaat projelerine şıklık katan cam korkuluk sistemleri özellikle tercih edilen aksesuarlar olmaktadırlar. Şık görüntüsü, sağlam yapısı ve dayanıklılığı ile kullanılan mekanlara ayrı bir prestij katmaktadır.

Cam Korkuluk Uygulamaları

Cam korkulukların projelerde en çok kullanıldıkları alanlar, hastaneler, oteller, fabrikalar, plaza binaları, iş merkezleri, alış veriş merkezleri, spor merkezleri, gibi insanların yoğun olarak kullandığı mekanlardır. Ancak günümüzde artık konut projelerinde de cam korkuluk modelleri kullanılmaktadır. Merdivenlerde kullanılan cam korkuluklar, düşme tehlikesinin olduğu yerlerde, merdivenlerin güvenliğini sağlamak için kullanılır.   Balkonlarda kullanılan cam korkuluklar, evlerin, işyerlerinin ve buna benzer yaşam alanlarının balkonlarının hem şık bir görüntü sağlanması, hem de güvenliğinin sağlanması için tercih edilir. Teraslarda kullanılan cam korkuluklar, teras alanlarının daha güvenli olması için kullanılır. Konut projeleri ve otel projeleri başta olmak üzere birçok alanda güvenle kullanılabilir. Yüksek katlarda kullanılan cam korkuluklar, yüksek katlı projelerde vazgeçilmez bir uygulamadır. Yapının her katında bir seyir alanı oluşturulmasını sağlar.   Bahçe ve havuzlarda kullanılan cam korkuluklar, özel olarak tasarlanmış modeller ile havuz etraflarının daha güvenli olmasını sağlar. Bahçelerde de farklı bir şıklık kazandırmak amacı ile kullanılır.

Cam Korkuluk Avantajları

Cam korkuluklar, benzer korkuluk sistemlerine göre daha dayanıklıdır. Çok yüksek ve şiddetli bir darbeye maruz kalmadığı sürece dağılmaz. Genleşme özelliği bulunmaktadır. Oldukça uzun ömürlüdür. Dış cephelerde kullanılan korkuluklar, güneş, yağmur, toz ve buna benzer durumlara karşı dayanıklıdır. Kir ve pas tutmayan özelliği ile vazgeçilmezdir. Ayrıca kolay temizlenme özelliğine sahiptir, sadece su ile bile temizlenebilir. Camın şeffaf görünümü, cam korkuluk kullanılan mekanın daha geniş ve ferah görünmesini sağlar. Cam korkuluklar kolaylıkla monte edilebilir özelliğe sahiptir.   Günümüzde modern yapılarda demir korkulukların yerini alan, cam korkuluk sistemleri, uygun malzeme kullanılması durumunda oldukça güvenlidir. Kullanılan cam korkuluklar, darbeye ve yüke oldukça dayanıklıdır. Cam korkuluklarda kullanılan temperli lamine cam kullanılmaktadır. Temperli lamine camlar kırıldığında dağılmayan bir özelliği sahiptir. Aşırı şiddetli bir darbe almadığı sürece dağılmaz, çevreye herhangi bir zarar vermez.

Omak Paslanmaz, kaliteli paslanmaz korkuluk malzemesi ve kaliteli işçilikten taviz vermeden, müşterilerine en uygun çözümü sunmaktadır. Müşteri isteğine uygun olarak projelendirilen, tasarlanan, üretimi yapılan ve son olarak montajı gerçekleşen süreçte, daima en iyisini yapmaya gayret etmektedir. Alanında uzman usta ve diğer ekip üyeleriyle, güncel gelişmeleri sürekli takip etmekte ve inovasyona önem vermektedir. Tüm müşteri ihtiyaç ve beklentilerini olabilecek en uygun maliyetle sunmaktadır.

 

11 Ekim 2017
1.487 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?