Dış Cephe Cam Giydirme Firma Tavsiyesi

Dış Cephe Cam Giydirme Firma Tavsiyesi

Dış Cephe Cam Giydirme Firma Tavsiyesi

Omakpaslanmaz.com firması olarak İstanbul Sancaktepe merkez ofisimizle tüm Türkiye’ ye hizmet sunuyoruz. Bina dış cephe kaplama ve dış cephe cam giydirme sistemleri ile bina ve yapıların giydirme işlemlerini yapıyoruz. Profesyonel ürün sistemleri kullanarak, uzman kadromuz ile nitelikli hizmet sunmaktayız.

Bina giydirme sistemleri genel anlamda; bina ve çok katlı yapıların dış döşemelerine asılan, taşıyıcı özelliği sunmayan bina güzelleştirme sistemleridir. Yalıtım amaçlı, görsel amaçlı veya bina bütünlüğünü sağlamak amaçlı yapılmaktadır. Cam giydirme sistemler, binaların dış cephesini cam duvar formatı ile dizayn etmek manasına gelmektedir. Statik taşıyıcı fonksiyonu olmamakla birlikte, kolay uygulanabilir ve çevre dizaynında cephe kolay asılabilir formattadır. Farklı materyaller kullanılarak uygulanır fakat yoğunluk olarak cam duvar sistemleri kullanılmaktadır.

  Dış Cephe Giydirme Yöntemleri

Bina dış cephe cam giydirme sistemleri iki farklı metotla uygulanmaktadır. Bunlardan biri hafif asma giydirme diğeri ise ağır asma cephe giydirme yöntemleridir. Dış giydirme sistemi oluşturulurken, binanın yapımı, konumu, inşaat özellikleri ve dış yapısı değerlendirilmektedir. Zemin ve yapım özellikleri analiz edilerek, en ideal giydirme sistemi uygulanmaktadır.

  Hafif Asma Giydirme Yöntemi

Giydirme cephesinin çeşit ve özelliğini belirlerken, doğramaların cam taşıma şekline göre değerlendirme yapılmaktadır. Klasik sistem olarak adlandırılan geleneksel doğrama sistemlerinde, dış cephenin cam kaplama ürünü, doğrama yuvanın içine yerleştirilerek uygulanır. Bu uygulamada cam kenarlarına doğrama çitası uygulanarak, monte etme işlemi sağlanır. Diğer sistem ise asma sistemdir ve bu sistemde; taşıyıcı profile, doğrama sistemi oturtularak uygulanır. Hafif asma giydirme sistemlerinde genellikle şeffaf ürünler ve opak cam ürünleri uygulanarak yapılır. Cephe cam giydirme ürünleri, taşıyıcı iskelet üzerine monte edilerek uygulanır.

Ağır Asma Giydirme Yöntemi

Genellikle beton panel uygulaması ile yapılmaktadır. Bina ve çok katlı yapıların dayanıklılığı, yapı özellikleri ve taşıyıcı profil özelliklerine göre uygulama yapılmaktadır. Genellikle gaz beton, hafif ve normal beton paneller uygulanarak yapılmaktadır. Cephe giydirme ürünleri ve taşıyıcı profillerin, ağırlıkları, statik ve dinamik özellikleri hesaplanarak uygulanmaktadır. Bu tip asma giydirme yöntemlerinde cam giydirme sistemleri, kullanılan yapı elemanlarının özelliklerine göre belirlenmektedir. Yalıtım, görüntü, rüzgar fonksiyonu ve dayanıma göre uygulama yapılmaktadır.

21 Ekim 2017
1.326 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?