Dış Cephe Cam Kaplama Firmaları

Dış Cephe Cam Kaplama Firmaları

Dış Cephe Cam Kaplama Firmaları

Öncelerde sadece alış veriş merkezi veya plazalarda tercih edilen dış cephe cam kaplama, şimdi kullanım kolaylığı ve şık görüntüsü ile hemen hemen her bina için kullanılabilir olmuştur. Bina temizliğinde kolaylık sağlayan ve görünüm olarak oldukça şık duran cam kaplama sistemi, birçok çeşit ve seçenekte yapılabilir. Açılabilir cam, silikon cam kaplama gibi binanın işlevi ve özelliğine göre uygulama yapılabilmektedir. İstanbul, Sancaktepe ‘de yer alan firma, Türkiye’nin dört bir köşesine hizmet vermektedir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve işinde uzman çalışanları ile üstün hizmet sunmaktadır. Firma kaliteli ürün skalası ile memnuniyet garantisi vermektedir.

Dış Cephe Cam Kaplama Nasıl Yapılır?

Birçok çeşidi bulunan, halk arasında cam giydirme işlemi adı verilen bu işlem titizlik ister. Bina ebatına ve şekline göre, ayrıca binanın bulunduğu yere göre kaplama yapılacak cam çeşidi belirlenir. Belirlenen ebat ve özellikteki camlar titizlik ile binaya monte edilir. Özel bir silikon ile binaya tutundurma işlemi yapılır. Sabit veya açılır, kapanır özelliğine göre ara bağlantılar ve kullanılacak kollar monte edilir.

Dış Cephe Cam Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Sık olarak tercih edilen dört çeşit cam kaplama sistemi bulunmaktadır. Binanın şartlarına göre en elverişli olan seçilerek kaplama işlemine başlanabilir.

  1. Silikonlu Cam Cepheler; bina özelliğine göre galvanizli çelikten imal edilen yatay ve düşey kalıplar oluşturulur. Camın temas edeceği kısımlara, dışarıdan yağmurlu veya yağışlı durumlarda su sızmasını engellemek amacı ile alüminyum profiller hazırlanarak monte edilir. Hazırlanan bu alüminyum profiller binaya monte edildikten sonra, camlar bu profillere silikonlu yapıştırma özelliği ile yapıştırılır.
  2. Kapaklı, yarı kapaklı cam cepheler ; bu cephe şekli hemen hemen silikonlu cam cephe kaplama gibi yapılır. Tek farkı, alt ve üst kapak profili yapılırken derzler cam derzlerinden yapılır. Eklenen kanatlar ile açılır kapanır özellik kazandırılır.
  3. Transparan cam cepheler; özel paslanmaz tutucular yardımı ile binaya monte edilir. İmal edilen ısıcam ve lamine camlar, çelik ve kiriş sistemleri ile bağlanır. Cam derzlerinde sızdırmazlık ve dayanıklılık için ultraviyole kullanılır.
  4. Işıklık; cam derzleri silikon ve butil bant ile kapatılarak yapılır.
12 Aralık 2017
1.150 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?