Sultanbeyli Kompozit İşi Yapan Firmalar

Sultanbeyli Kompozit İşi Yapan Firmalar

Sultanbeyli Kompozit Panel

Kompozit cephe paneller, yapı inşaatında sıklıkla uygulanan sağlam bir cephe tasarımıdır. Bu tasarımın öne çıkan özellikleri arasında müstahkem olabilmesi, müstahkem (dayanıklı) olduğu kadar estetik bir dış görünüm de kazandırması gelir. Bu gibi iki temel özellik onun en çok tercih edilen dış cephe tasarımlarından birisi haline getirmiştir. Bununla beraber özellikle aşırı sıcak iklime sahip yerleşkelerde Güneş’in aşırı ultraviyole ışınlarından binanın zarar görmemesi adına da kompozit cephe panellerine yer verildiği olur. Bu da söz konusu yapı inşaatı çalışmalarının özelliklerini bütün halleriyle bir arada tutar.

UV IŞINLARINA KARŞI ETKİLİ KOMPOZİT PANEL

Cephe tasarımı konusunda profesyonel hizmet sağlayan Omak paslanmaz, Güneş’in aşırı ışınlarına karşı bir tedbir olması mahiyetinde uv ışınlarına karşı etkili kompozit paneller geliştirmiştir. Geliştirmiş olduğu bütün bu kompozit paneller de onun son derece etkili, teknik cephe tasarımları oluşturmasına yol açmıştır. İşte bütün bu köklü nedenlerden ötürü de son derece dinamik ve son derece tasarımı güçlü yapı unsurları bir arada bulunabilmektedir.

ŞEKİL VERİLEBİLİR BİR CEPHE TASARIMI

Cephe kaplama ve paslanmaz yapı unsurları üretiminde İstanbul’un Sancaktepe semtinde hizmet veren Omak paslanmaz, sadece Sancaktepe’de değil bütün Türkiye’de etkin bir hizmet sunuyor. Böylece yapı elemanları alanında faaliyetlerine evrensel olarak devam etme yönündeki düşüncesiyle hareket ederek bu yöndeki yaklaşımlarına yer veriyor. Şekil verilebilir bir cephe tasarımı olması bakımından cephe kaplamada oldukça yaygın bir sisteme sahip olan kompozit paneller, şekillendirilebilir. Böylelikle kolaylıkla panel kesim makineleri kullanılarak her türlü şekle cevap verebilen bir hal alarak karşımıza çıkarlar. İşte bütün bu özellikleri de düşünüldüğü zaman etkili bir biçimde kompozit panellerin fonksiyonel yapıları dikkat çekmektedir.

sultanbeyli kompozit

DEKORATİF YÖNÜ

Kompozit panelin işlevi olduğu kadar dekoratif yönü hakkında da bilgiler verilmelidir. Kompozit panellerin sağlamış oldukları başlıca temel özelliklerden birisi olarak yer alan dekoratif yönünden iki yüzü alüminyumla kaplanmış olan, beyaz polietilen üretimli bir yüzeyi renkli sıra dışı bir kaplama unsurudur. Bu unsur olmasının yanında saydam bir yüzeye sahip olması da onun dekoratif yönüne bir diğer önemli özellik olarak güç ve estetik katar.

12 Aralık 2017
983 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?