Alüminyum Balkon Korkuluk Modelleri

Alüminyum Balkon Korkuluk Modelleri

Alüminyum malzemeler, çelikten, paslanmaz özellikli oldukları için kullanılırlar. Yapı elemanlarında sıklıkla karşımıza çıkan alüminyum malzemeli yapı unsurları, yapının dayanıklılığını artırdığı kadar dış etkilere karşı da (deprem, yağmur suları vs.) müstahkem yapı unsuru olma özelliğini korurlar. Sancaktepe ‘den tüm Türkiye’ye hizmet sunan Omak paslanmaz firması da alüminyum malzemeli olarak balkon korkuluk modelleri üretimini sürdüren güçlü firmalar arasındaki yerini alır. Daima kaliteli, fonksiyon sahibi alüminyum balkon korkulukları üretimi gerçekleştirerek son derece gösterişli ve dayanıklı korkuluk modelleri üretimini sürdürür.

MODELLERİNE GÖRE KARE SİSTEM VEYA KOMBİN SİSTEM

Alüminyum korkuluk modelleri arasında en çok tercih edileni kare sistemli olanlarıdır. Yatay hatlı ve dikey hatlı bağlantıları olan ve profilinde birbirinden öne çıkan özellikleri bulunan bu modellerin yer aldıkları nitelikler bakımından son derece öne çıkan yapı unsurları kendisini göstermektedir. Başlıca özellikleri şunlardır:Alüminyum korkuluk modelleri arasında en çok tercih edileni kare sistemli olanlarıdır. Yatay hatlı ve dikey hatlı bağlantıları olan ve profilinde birbirinden öne çıkan özellikleri bulunan bu modellerin yer aldıkları nitelikler bakımından son derece öne çıkan yapı unsurları kendisini göstermektedir. Başlıca özellikleri şunlardır:

-İhtiyaca göre gerek sabit gerek hareketli gerekse L tipi küpeşte sistemlerine sahiptir.

-İhtiyaca göre ayarlanabilir veya sabit tutucu yüzük sistemlerine sahiptir.

-Çeşitli ebatlarda emniyet tutucuları bulunup ayarlanabilirlik bakımından da fonksiyoneldir.

Kare sistemin dikey bağlantılı olanları da yine kare balkon korkuluk sistemleri denilince en fazla tercih edilenler arasında yer almaktadır. Tüm bu nitelikler bakımından da süreklilik esasına dayanan pek çok özelliklerle dolu sabit, hareketli ve hareketli L tip mafsalları yer alır.

cam ve alüminyum korkuluk modelleri

KOMBİN SİSTEMLİ BALKON KORKULUK MODELLERİ

Kombin sistemli balkon korkuluk modelleri kendi içinde dikey bağlantılı, yatay bağlantılı, camlı model olarak çeşitli alt gruplara sahiptir. Bu alt gruplar son derece mütevazi yapı unsurları olarak karşımızda durmaktadırlar. Bu da açıkça söz konusu unsurlarıyla fonksiyonel türevleri olduğunu gösterir.Kombin sistemli balkon korkuluk modelleri kendi içinde dikey bağlantılı, yatay bağlantılı, camlı model olarak çeşitli alt gruplara sahiptir. Bu alt gruplar son derece mütevazi yapı unsurları olarak karşımızda durmaktadırlar. Bu da açıkça söz konusu unsurlarıyla fonksiyonel türevleri olduğunu gösterir.   Camlı model sisteminde açısı ayarlanabilir dirsek, keskin hat dirsek ve boş bilezik dirsek sistemlerinin var olduğunu belirtmek mümkündür. Bununla beraber ihtiyaca göre yatay tip cam tutucuları ve dikey tip cam tutucuları da bir başka öne çıkan özellikleri olarak kare sistemli balkon korkuluk modellerinden ayrılmaktadır.   Sancaktepe ‘de hizmet vererek bütün Türkiye’ye uzanan küresel vizyonuyla çalışmalarını başarılı ve profesyonel ekip çalışmasıyla 7/24 haftanın tüm günü çalışmalarına devam ettirmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
×
Call Now Button