Cam Korkuluk

Cam Korkuluk

Yeni nesil inşaat projelerine şıklık katan cam korkuluk sistemleri özellikle tercih edilen aksesuarlar olmaktadırlar. Şık görüntüsü, sağlam yapısı ve dayanıklılığı ile kullanılan mekanlara ayrı bir prestij katmaktadır.

Cam Korkuluk Uygulamaları

Cam korkulukların projelerde en çok kullanıldıkları alanlar, hastaneler, oteller, fabrikalar, plaza binaları, iş merkezleri, alış veriş merkezleri, spor merkezleri, gibi insanların yoğun olarak kullandığı mekanlardır. Ancak günümüzde artık konut projelerinde de cam korkuluk modelleri kullanılmaktadır. Merdivenlerde kullanılan cam korkuluklar, düşme tehlikesinin olduğu yerlerde, merdivenlerin güvenliğini sağlamak için kullanılır.   Balkonlarda kullanılan cam korkuluklar, evlerin, işyerlerinin ve buna benzer yaşam alanlarının balkonlarının hem şık bir görüntü sağlanması, hem de güvenliğinin sağlanması için tercih edilir. Teraslarda kullanılan cam korkuluklar, teras alanlarının daha güvenli olması için kullanılır. Konut projeleri ve otel projeleri başta olmak üzere birçok alanda güvenle kullanılabilir. Yüksek katlarda kullanılan cam korkuluklar, yüksek katlı projelerde vazgeçilmez bir uygulamadır. Yapının her katında bir seyir alanı oluşturulmasını sağlar.   Bahçe ve havuzlarda kullanılan cam korkuluklar, özel olarak tasarlanmış modeller ile havuz etraflarının daha güvenli olmasını sağlar. Bahçelerde de farklı bir şıklık kazandırmak amacı ile kullanılır.

Cam Korkuluk Avantajları

Cam korkuluklar, benzer korkuluk sistemlerine göre daha dayanıklıdır. Çok yüksek ve şiddetli bir darbeye maruz kalmadığı sürece dağılmaz. Genleşme özelliği bulunmaktadır. Oldukça uzun ömürlüdür. Dış cephelerde kullanılan korkuluklar, güneş, yağmur, toz ve buna benzer durumlara karşı dayanıklıdır. Kir ve pas tutmayan özelliği ile vazgeçilmezdir. Ayrıca kolay temizlenme özelliğine sahiptir, sadece su ile bile temizlenebilir. Camın şeffaf görünümü, cam korkuluk kullanılan mekanın daha geniş ve ferah görünmesini sağlar. Cam korkuluklar kolaylıkla monte edilebilir özelliğe sahiptir.   Günümüzde modern yapılarda demir korkulukların yerini alan, cam korkuluk sistemleri, uygun malzeme kullanılması durumunda oldukça güvenlidir. Kullanılan cam korkuluklar, darbeye ve yüke oldukça dayanıklıdır. Cam korkuluklarda kullanılan temperli lamine cam kullanılmaktadır. Temperli lamine camlar kırıldığında dağılmayan bir özelliği sahiptir. Aşırı şiddetli bir darbe almadığı sürece dağılmaz, çevreye herhangi bir zarar vermez.

Cam Korkuluk Ne İşe Yarar?

Cam korkuluklar güvenilirlik açısından kullanılan son derece kaliteli ürünlerdir. Bu ürünler sayesinde balkonların güvenilir bir şekilde kullanılması mümkün oluyor. Cam korkuluk modellerin çeşitli olması da her balkona uygun olan korkuluğun bulunması açısından oldukça önemlidir.

Cam balkon korkuluk modellerini incelemek için Omak Paslanmaz firmasının internet adresine giriş yapabilirsiniz. Burada cam korkuluk sistemleri için kullanılan modelleri detaylı bir şekilde inceleyebiliyorsunuz. Balkonunuzla eğlenceli vakitler geçirip bu vakitleri geçirirken manzaranızı olduğu gibi izlemek için cam korkuluk modellerini tercih edebilirsiniz. Bu modellerin sağlamış olduğu tüm avantajlardan faydalanarak balkon manzaranızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Paslanmaz Asansör Kaplama Ne İşe Yarar?

Paslanmaz asansör kaplama asansörlerin vermiş olduğu hizmeti sorunsuz bir şekilde de kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmesi için kullanılan ürünlerdir paslanmaz. Asansör kaplama işlemi yapılırken bu işlemin titiz bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Bu nedenle o makas firmasından hizmet alarak bu işlemin kaliteli bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz. Deneyimli olan firma vermiş olduğu hizmetler ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Paslanmaz asansörü kaplama işleminin sizin isteğinize göre yapılması da mümkündür. Bunun için müşteri isteklerini göz önünde bulundurarak projelerini gerçekleştiren Omak Paslanmaz firmasını tercih edebilirsiniz. İstediğiniz modelde ürünler kısa bir süre içerisinde sizlere teslim edilir. Paslanmaz asansör kaplama hizmetini desenli ve farklı motifler ile alabilmek için firma ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Fiyat bilgilerini de firma ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

 

Cam Korkuluk Nedir?

Cam Korkuluk küpeşte olmadan camların yere dik bir şekilde tutturulup montajlanmasıdır. Cam korkuluk üzerinde kullanılan camlar temperli veya lamine camlardır  yani darbelere karşı dayanıklıdır ve kolay kolay kırılmaz. Lamine camların diğer camlardan farklı olan bir diğer özelliği ise kırıldığında etrafa dağılmamasıdır bu sebeple kırıldığında çevresindeki insanlara tehlike arz etmez.

Cam Korkuluk Nerelerde Kullanılır?

Cam Korkuluk küpeşteler gibi çoğu yerde kullanılabilir bunlara örnek olarak merdivenler, balkonlar, teraslar vb. yerlerde kullanılmaktadır.

Omak paslanmaz olarak günümüz mimaride yapıların daha şık, daha zarif ve daha modern bir görünüme kavuşmasını sağladık.

Camın şeffaf yapısı sizin doğayla iç içe olmasına da katkı sağlıyor. Ayrıca camın ısıyı içine çekmemesi küresel ısınmaya da engel oluyor.

Cam korkuluk temperli camın aynı ebattaki iki cam arasına konularak gerekli bölgeye monte edilmesidir. İşlem sırasında alüminyum malzemeler kullanılır. Temperli camın bir diğer adı da güçlendirilmiş camdır.

Güvenlik camı olarak da geçer. Kırılmaya daha fazla dayanıklıdır ve kırıldıklarında küçük ve keskin parçalara ayrılmazlar. Cam korkuluklar temperli camın bu özelliğinden dolayı güçlü, dayanıklı ve emniyetlidir. Cam korkuluklar ayrıca camın şeffaflığından dolayı çevreyle dosttur. Cam Korkuluk üreten firma olarak istediğiniz yere rahatça monte edilir. İster balkon, ister teras, ister merdiven korkuluğu veya havuz çevresi olsun bir çok alanda rahatça kullanılabilir.

Cam korkuluğun görüldüğü gibi kullanım alanı çok geniştir. Cam korkuluklar standart boyutlarda değildir. O yüzden her yere özel üretilir. Renk seçeneği konusunda da zengin bir tasarımdır. O yüzden istediğiniz renk ve boyutta da üretilmesi sağlanabilir. Son derece dayanıklı ve güvenlidir.

Cam korkuluğun sağladığı avantajları da gayet fazladır. Bakım masrafı istemez. Çeşit ve renk açısından gayet zengindir. Tasarlandığı yapılara; şık, estetik, zarif ve modern bir hava kazandırır. Kir ve pas tutmaz. Temizliği gayet kolaydır. Ekstra masraf çıkarmaz. Montajı çok kolaydır. Cam korkuluklar günümüz mimarisinde yapılara modernlik ve şıklık getiren bir tasarım olarak karşımızda. Omak paslanmaz’ a gelin siz de bu keyfe adım atın. İstediğiniz renk ve boyutta cam korkuluğunuzu sizin için tasarlayalım.

İşinde uzman kadromuz ve geçmişten gelen tecrübelerimiz ile Cam Korkuluk hizmetimizden faydalanmak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.

Cam korkuluk özellikleri

  1. Bakım masrafı çıkarmaz
  2. Çeşit seçenekleri mevcuttur
  3. Binalara şık ve estetik görünüm kazandırır
  4. Kir, pas tutmaz
  5. Tüm alanlara monte edilebilir.
  6. Cam ve balkon manzaranızı kapatmaz
  7. Çeşitli renklerde uygulanabilir
  8. Diğer korkuluk elemanlarıyla (paslanmaz,ahşap,alüminyum vb.) uyumludur.
×
Call Now Button